Şirketler İçin Hukuk Danışmanlığı

 

 • Anonim, Limited, Kooperatif Ve Diğer Şirketlerin Kuruluşu Esnasında Hukuki Danışmanlık,
 • Şirket Ana Sözleşmesinin Hazırlanması,
 • Şirketin Karşılaşabileceği Tüm Uyuşmazlıklarda Mahkeme Ve Diğer Yargı Merciileri Önünde Hukuki Destek ,
 • Şirket İle Çalışan Arasındaki Uyuşmazlıklarda Şirketin Temsili,
 • Ticari Sözleşmeler,
 • Avukat Bulundurma Zorunluluğu Olan Şirketler İçin Şirket Avukatlığı.

 

1136 Sayılı Avukatlık Kanunu Gereğince ;
“Dava Açmaya Yeteneği Olan Herkes Kendi Davasına Ait Evrakı Düzenleyebilir, Davasını Bizzat Açabilir Ve İşini Takip Edebilir. Ancak, Türk Ticaret Kanunu’nun 272. Maddesinde Öngörülen Esas Sermaye Miktarının Beş Katı Veya Daha Fazla Esas Sermayesi Bulunan Anonim Şirketler İle Üye Sayısı Yüz Veya Daha Fazla Olan Yapı Kooperatifleri Sözleşmeli Bir Avukat Bulundurmak Zorundadır. Bu Fıkra Hükmüne Aykırı Davranan Kuruluşlara Cumhuriyet Savcısı Tarafından Sözleşmeli Avukat Tayin Etmedikleri Her Ay İçin, Sanayi Sektöründe Çalışan Onaltı Yaşından Büyük İşçiler İçin Suç Tarihinde Yürürlükte Bulunan, Asgari Ücretin İki Aylık Brüt Tutarı İdari Para Cezası Verilir.”

Türk Ticaret Kanunu Gereğince Anonim Şirket Kurmak İçin, Esas Sermaye Miktarı 50.000,00 Tl Olmalıdır. 5 Katı İse 250.000,00 Tl Dir. Yani Kanuni Zorunluluk, Kuruluş Sermayesi 250.000,00 Tl Ve Üzeri Anonim Şirketlerde Tüzel Kişilik Kazanılması İle Birlikte; Kuruluş Esas Sermayesi 250.000,00 Tl’nin Altında Ancak Sermaye Arttırımı Sonrasında Esas Sermaye Miktarı 250.000,00 Tl’nin Üzerine Çıkan Anonim Şirketlerde İse, Esas Sermaye Arttırımına İlişkin Genel Kurul Kararının Ticaret Siciline Tescil Ettirildiği Anda Doğmaktadır.

Avukat
Dilber Koyuncu

Hakkımızda

Av. Dilber Koyuncu, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimini başarıyla tamamlamış, daha sonra Türkiye Barolar Birliği tarafından Avukatlık ruhsatına hak kazanmıştır.

Adana Barosu’na kayıtlı olarak avukatlık ve danışmanlık hizmetlerini sürdürmektedir.

Hizmetlerimiz
Aile Hukuku, İş Ve Sosyal Güvenlik Hukuku, Tazminat Hukuku, Gayrimenkul Ve Kira Hukuku, İdare Ve Vergi Hukuku, İcra Ve İflas Hukuku, Ticaret Hukuku, Tüketici Hukuku, Şirketler İçin Sürekli Hukuk Danışmanlığı, Ceza Hukuku, E-Ticaret Ve Bilişim Hukuku Alanında Adana Ve Yakın İllerde Avukatlık Ve Danışmanlık Hizmeti Vermektedir.

AVUKATA SOR

)
  yazıyor...

  Bize soru ve mesaj göndermek için aşağıdaki formu doldurunuz.

  Mesajı Gönder İptal Et